Krasem napříč časem Program Akce Příroda

16-18.11.2018

Kras_JindraPrachDSCF2389.jpg V mlze nad řekou kroutí se kmeny šípáků a na zemi leží jejich spadané listí. Kráčíš v něm a slyšíš, jak se vítr prohání ve větvích a opírá se ti do zad. Klikatá cesta tě dovedla až na okraj rokle. Otevřela se před tebou krajina jedinečného Českého krasu. V jeho rázu se skrývá minulost, kterou teď můžeš číst a objevovat.

Společnými silami se během víkendu pokusíme obnovit stezku vedoucí skrze rokli s unikátními kaskádami a vodopády. Projdeme se po vápencových skalách a vyhlídkách, povíme si o zajímavostech Českého krasu a ochraně přírody a poodhalíme tajemství zdejší krajiny.

Zázemí nám poskytne Kubrychtova bouda v Českém krasu nedaleko Bubovických vodopádů v těsné blízkosti Národní přírodní rezervace Karlštejn. V Kubrychtově boudě není zavedena elektřina, tudíž se můžete těšit na romantické večery při svíčkách. Vařit si budeme sami na kamnech nebo plynovém vařiči, výbornou vegetariánskou stravu pod vedením zkušených organizátorek - kuchařek. Bude nás dohromady i se třemi organizátory do 15 lidí, přičemž na víkendovce jsou vítání všichni ve věku 16 až 28 let. Cena akce je 80 Kč, pro členy Hnutí Brontosaurus 60 Kč. Cena zahrnuje ubytování, materiál a stravu na celý víkend.
Pro přihlášení vyplň přihlášku na odkazu: https://goo.gl/forms/wtFRdGkOIFOEkYgj1
Po vyplnění přihlášky tě budeme kontaktovat, s případnými dotazy se můžeš obracet na Verču (volklova.veronika@gmail.com).
Akci pořádá Základní článek Hnutí Brontosaurus Rozruch.

Těší se na Tebe
Terka, Verča a Jindra
Druh: Dobrovolnická
Pomůžeme s: obnova stezky pro turisty
Věk: od 16 do 28 let
Pořádající ZČ nebo klub: Rozruch
Organizátorský tým: Terka, Verča, Jindra
Účastnický poplatek (Kč): 80 Kč
Přihlášení a kontakt: Verča Völklová
Telefon: 731231408
Email: volklova.veronika@gmail.com
Web: www.facebook.com/events/467747203732769/
Přílohy: Kras_JindraPrachDSCF2389.jpg

Filtr akcí